Sobota, 9 ledna, 2021
Domů News Nové produkty Unikátní náhrada alkoholu

Unikátní náhrada alkoholu

V Listopadu 2015 byl oficiálně uveden na trh první nealkoholický destilát s názvem Seedlip, jehož úkolem je vyřešit neustále rostoucí trend sofistikované alternativy alkoholu pro lidi kteří alkohol nepijí nebo pít nemohou.

Abstinenti to nemají dnes snadné, jsou jim nabízeny většinou sladké altrnatívy koktejlů na bázi ovocných šťáv, které je velmi rychle omrzí. Seedlip kombinuje šest individuálně destilovaných směsí přírodních bylin a koření za účelem vytvoření komplexní kombinace která může být vychutnávána s tonikem jako alternativa Gin-Tonik-u nebo ve formě nealkoholického martini.

Historie Seedlip-u pramení z knihy vydané v Londýně v roce 1651 s názvem The Art of Destilation ve které jsou už dávno zapomenuté zmínky o nealkoholických destilátech využívaných v léčitelství.

Tato starověká alchymie se stala průkopníkem nové éry nealkoholických lihovin. Toto není jen obyčejná náhrada za alkohol, ale zážitek, který umožňuje abstinentem stejné společenské rituály popíjení koktejlů a zároveň nabízí barmanum možnost pracovat s touto zajímavou bází pro nealkoholické koktejly a aperitivy.

Seedlip je unikátní ve své chuti, přichází se sofistikovaným profilem s výrazným hřebíčkem, citrusovými tóny, Guatemalským zeleným kardamonem, Jamajským pimentovníkem pravým, kůrou z Tureckého grapefruitu a citrónovou kůrou pocházející z Tucumanu v severní Argentině, která se přidává jako poslední složka směsi. Vše je individuálně destilované v měděných kotlích (cooper pots).

Seedlip je destilovaný a vyroben v Anglii. Seedlip se může pochlubit pouze 0,3 kaloriemi v 50ml produktu, neobsahuje žádný cukr ani umělá sladidla, což ho předurčuje být vhodnou bází pro výrobu nealko koktejlů.

Zakladatel firmy Seedlip říká: „Moje rodina má 300 letou farmářskou historii a moje kariéra práce na tomto destilátu začala strávením posledních dvou letech úzkou spoluprací s destileriemi, pěstiteli a historiky. Vše za účelem vyřešení hlavolamu co pít pokud člověk pít nemůže nebo nechce. Globální reakce z obchodu byla ohromující a Seedlip se prosadil v top provozech gastronomického průmyslu ve světě – jsme nadšeni! “

Zdroj: Seedlip

Předchozí článekVýroba saké
Další článekDruhy saké

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Most Popular

Recent Comments