Pondělí, 27 června, 2022
HomeNové produktyVína z granátových jablk vinařství Rimon Wines z Izraele

Vína z granátových jablk vinařství Rimon Wines z Izraele

Otec a syn, Gaby a Avi Nachmiasovci, se v jeden den rozhodli vypěstovat dokonalejší verzi granátového jablka, jehož plody by kromě šťavnatější a sladší dužiny obsahovaly i mnohem více vitamínů a antioxidantů.

Spojením tradičních sběračských postupů vyšlechtěných plodů s moderními technologiemi se jim podařilo vytvořit na světě jedinečné granátové víno vyráběné ze 100 procentní šťávy granátového jablka bez přidání cukru.

Zralé ovoce se sbírá, třídí a lisuje speciálními stroji, které důkladně vytisknou šťávu z každého zrnka granátového jablka. Následuje kvasný proces a zrání vína ve francouzských dubových sudech, kde víno nabere typickou jemnost, sytou karmínovou barvu a hlavně jedinečnou a působivou chuť.

Začátky vína Rimon se vážou s rokem 2003, kdy nabídli trhu limitovanou edici (2000 kusů) dezertního vína. Nadšené ovace a certifikáty jeho kvality znamenaly pro izraelskou rodinu Nachmiasovcov obrovský úspěch a o rok později se vinárna rozrostla do typických plno škálových rozměrů s komerční produkcí.

Vinice Rimon, nazvaná po karmínově plodu (Rimon znamená v hebrejštině granátové jablko), stojí na náhorní rovině 3000 kilometrů nad mořem v srdci ovocného sadu Nachmiasovcov. Budova vytesaná ze skály skrývá v sobě všechny nástroje a procesy, které napomáhají ke vzniku tohoto originálního vína (oddělení na výrobu šťávy, kvasnou nádrž, sklad se sudy). Součástí Rimon-u je i obchůdek, který kromě několika druhů vín nabízí i jiné produkty vyrobené z plodů sadu Nachmiasovcov (šťávy, džem, kosmetické produkty, a jiné).

Používáním tradičních technik výroby vína si granátový mok v sobě uchovává dominantní chuť granátového jablka a všechny zdravé složky tohoto antického ovoce. Skrývá v sobě vitaminy A, B a C, železo, vápník a ostatní minerály, a zejména antioxidanty, které svou činností zabraňují vzniku srdečních chorob, aterosklerózy a usnadňují hojení zánětů. Konzumování granátového jablka je prospěšné pro diabetiky a lidi trpící vysokým krevním tlakem.

Vína Rimon a vinice rodiny Nachmiasovcov nacházející se v srdci Galilejských kopců na okraji Moshavu Kerem Ben Zimri jsou světovým unikátem spojení vinných tradici Svaté země a vynalézavý kreativity farmářů, otce a syna.

Zdroj: RimonWinery.com

 

Previous articleJavorový sirup
Next articleStromboli
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments